четвер, 16 травня 2024 р.

 

16 травня – Всесвітній день вишиванки

Post-img

Носити вишиванку – означає носити у серці свою історію та культуру. З 2006 року в Україні було запроваджено особливе свято — День вишиванки. Ініціатором створення виступила Леся Воронюк, яка на той час була студенткою історичного факультету Чернівецького національного університету. Датою урочистості було обрано третій четвер травня, тобто будній день. Це підкреслює, що вишиванка може бути звичайним повсякденним елементом гардероба, а не лише святковим одягом. У кожній ниточці вишиванки живе частинка нашої України. День вишиванки відзначають у 60 країнах. Цікаво, але виявляється флешмоби у вишиванках та марші популярні не лише в Україні, але і в 60 країнах, де присутня українська діаспора. Вишиванка – це не просто одяг, це символ нашої національної гордості та єдності. Учителі та учні нашого закладу освіти також сьогодні одягли національний український одяг – як символ єдності українського народу.
У класах відбулися виховні заходи, на яких учні та вчителі розповідали про історію української вишивки, про значення кольорів та символів, про те, що кожному регіону України притаманна своя вишивка. У бібліотеці була оформлена книжкова виставка “Вишиванка – то наш оберіг” та етнографічний куточок “Розмаїття вишиванок”. Учні 5-Г класу (класний керівник Литовченко М. В.) підготували народознавчу годину “Нехай вишиванка усіх нас єднає!” та показали її учням початкових класів. Бібліотекар Поліщук Г.М. розповіла про історію української вишиванки та про її різновиди в різних регіонах України.

 

 

 


пʼятниця, 10 травня 2024 р.

 

Посвята першокласників у читачі

Post-img

Нещодавно наша бібліотечна родина значно зрослаСправжніми читачами стали наші першокласники. Учні 5-А класу (класний керівник Тютюнник Л.С.) влаштували малюкам справжнє свято з казковими героями і справжнісінькою Королевою Книг. Діти розповідали вірші, прислів‘я про книгу і читання, вгадували казкових героїв. А щоб довести, що вони гідні звання Читача, першокласникам довелося позмагатися з Круши-Ламаєм і відгадати його загадки. Першокласники впоралися з усіма завданнями! Кожен учень отримав «Пам’ятку читача» (правила поводження з книжкою). Школярі зобов’язалися бути активними читачами бібліотеки, цінувати, берегти та своєчасно повертати книги в бібліотеку. Посвята в читачі стала для молодших школярів незабутнім святом та першим кроком до самостійного читання, до нових зустрічей з цікавими книжками. І ми сподіваємося, що вони стануть активними читачами нашої бібліотеки.

    

середа, 8 травня 2024 р.

 

День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Post-img

 FacebookДив.відео

8 травня Україна разом Європою відзначає День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, присвячений вшануванню пам’яті загиблих у Другій Світовій війні, а також перемозі над нацистською Німеччиною та її союзниками. У війні за приблизними оцінками загинуло від 5 до 8 мільйонів українців, а майже 700 міст було зруйновано.
До цієї дати в шкільній бібліотеці влаштовано книжкову виставку та проведено низку заходів “Ми пам’ятаємо”. Бібліотекар Поліщук Г.М. розповіла дітям про історичні факти подій Другої Світової війни, згадала тих, хто мужньо боровся за мирне щасливе майбутнє людства, провела паралелі з сьогоднішніми подіями, адже 2024 року Україна зустрічає День пам’яті під час іншої повномасштабної війни. Згадали випускників нашої школи, які загинули захищаючи Україну. Класні керівники провели бесіди, показ фільмів, презентацій. Діти виготовляли символ Дня пам‘яті – червоний мак. Відзначаючи 79-ті роковини закінчення Другої світової війни, ми віримо, що в календарях незабаром з’явиться День перемоги над Росією.

               

  Міжнародний день дитячої книги. Щороку 2 квітня у світі відзначають Міжнародний день дитячої книги. Саме цього дня народився славетний да...