Про бібліотеку

 Про бібліотеку

 Вітаємо на сторінці нашої сучасної бібліотеки


Бібліотека - це дім, де зосереджені тисячі думок, а бібліотекар - людина, котра ці думки упорядковує і доносить їх до читача. Тому основне завдання шкільного бібліотекаря - навчити дитину любити книгу, цінувати її, відчувати у ній щоденну потребу. Важливо навчити дітей користуватися бібліотекою, її фондами, довідково-бібліографічним апаратом. Саме шкільна бібліотека навчає юних читачів орієнтуватися у світі інформації, користуватися джерелами інформації, знати, де і як можна підібрати необхідну літературу з певної теми.

Вас чекає бібліотека





Школа стає справжнім осередком культури тоді,
 коли в ній панують: культ Батьківщини, культ книжки і культ рідного слова.

В.О.Сухомлинський


Запрошуємо відвідати YouTube канал
 нашої бібліотеки

та сторінку бібліотеки у Facebook

https://www.facebook.com/groups/435994424783996?locale=uk_UA


Сучасна бібліотека сьогодні – це синтез книжок, комп’ютерів, зустрічей, спілкування, навчання, ігор. Бібліотека – це те місце, де юний читач завжди може розраховувати на допомогу професіонала, де найкращі сучасні видання зберігаються поряд із улюбленими книжками минулих поколінь, де в пошуку інформації допомагає сучасна техніка. Шкільна бібліотека як обов’язковий структурний підрозділ НУШ є важливим складником сучасного освітнього середовища. Бібліотека «Нової української школи»– простір для освітніх можливостей кожного учня, важлива ланка між науковою комунікацією та освітою. Її головна мета – забезпечити всіх учасників освітнього процесу якісним бібліотечно-інформаційним обслуговуванням, надати допомогу у всебічному розвитку усвідомлених маленьких громадян.

Задля сприяння реалізації основних пріоритетів НУШ наша бібліотека впроваджує у життя модель: «Сучасна бібліотека Нової української школи». Провідною ідеєю моделі є створення сприятливих умови для самоосвіти, самовизначення, саморозвитку, самореалізації, духовного збагачення, соціальної адаптації, формування національної та громадянської самосвідомості учнів на основі демократизації, гуманізації, співпраці, співтворчості.

У нашій бібліотеці створено такі осередки:










Завітайте до нашої бібліотеки!

·         Щоб читати дитячі книжки для власного задоволення

·         Щоб дивитися, гортати і читати книги скільки заманеться

·         Щоб знову та знову пережити радість зустрічі з героями улюблених книг

·         Щоб від душі насолодитися майстерністю дитячих письменників

·         Щоб поділитись враженнями про прочитане

·         Щоб підготувати реферат, доповідь, повідомлення або презентацію

·         Щоб знайти в мережі Інтернет потрібну для навчання інформацію

·         Щоб почитати журнали та енциклопедії

·         Щоб виконати домашнє завдання

·         Щоб знайти електронні версії підручників та художньої літератури

Двері нашої бібліотеки завжди відчинені!

Функції шкільної бібліотеки

 та її роль у навчально-виховному процесі

Бібліотека – це бібліотечно-інформаційний центр. Навчально– виховний процес школи повинен бути спрямований на виховання в учнів культури та творчості. Вона повинна забезпечувати саморозвиток особистості, духовний розвиток, навчити їх мистецтву жити. Саме у цьому процесі має брати участь шкільна бібліотека.

Робота бібліотеки повинна спрямовуватись на інформаційне забезпечення навчально-виховного процесу, який передбачає навчання учнів мистецтву жити, високій майстерності у творчій побудові свого буття, що базується на глибокому його знанні, розвиненій самосвідомості, оволодінні технологією програмування, конструювання і здійснення життя, як індивідуально-особистісного життєвого проекту.

Для того, щоб швидко і ефективно забезпечувати та задовольняти інформаційні потреби, інтереси учнів і педагогів, бібліотека в школі повинна стати бібліотечно-інформаційним центром. Традиційними засобами інформації шкільних бібліотек є фонд книг, газет, журналів, довідкових видань, а для більш розвинених шкільних бібліотек притаманні і нетрадиційні засоби інформації: комп’ютерні програми, бази данних, відеоматеріали. Шкільна бібліотека поєднує традиційні бібліотечні функції і надання різної інформації на базі сучасних телекомунікаційних технологій, що значно розширює інформаційні можливості бібліотек.

Структура в шкільній бібліотеці складається з абонементу, читального залу, книгосховища, довідково-бібліографічного пункту.

Основними завданнями шкільної бібліотеки є: інформаційне забезпечення всіх аспектів навчально-виховного процесу у засвоєнні програмних та факультативних знань самоосвіти вчителів, виховання інформаційної культури учнів, постійного їх прагнення до пошуку інформації, свідомого осмисленого добору інформаційних джерел, формування навичок систематизації та особистісної оцінки інформації.

Забезпечуючи реалізацію таких принципів функціювання шкільної бібліотеки, як пріоритетність читацьких інтересів, глибоке їх вивчення та задоволення, підвищення інформаційної, освітньої, культурологічна, виховної, пізнавальної, інтелектуальної функцій, шкільна бібліотека прагне до формування системи інформаційної підтримки освіти.

Завдання шкільної бібліотеки:

  • сприяти реалізації державної політики в галузі освіти, розвитку виховного процесу, вихованні в учнів культури національної свідомості, виховання дбайливого ставлення до книги як головного джерела знань;
  • виховувати в учнів інформаційну культуру читання, формування вміння користуватись бібліотекою, її послугами, книгою;
  • забезпечувати ріст професійної компетентності педагогічних кадрів;
  • сприяти самоосвіті учнів за допомогою різних форм і методів бібліотечної роботи.
Діяльність бібліотеки спрямована на:
  • комплектування, обробку та збереження основного бібліотечного фонду та фонду навчальної літератури;
  • організацію та ведення довідкового апарату бібліотеки;
  • ефективне обслуговування користувачів бібліотеки шляхом надання інформаційно-бібліографічної підтримки навчальної, творчо-пізнавальної, самоосвітньої діяльності учнів.

Основні напрямки роботи бібліотеки:

  • формування інформаційно-бібліографічної культури учнів шляхом проведення уроків інформаційної культури;
  • вивчення, формування та задоволення потреб у книгах та інформації;
  • популяризація літератури шляхом проведення масових заходів спільно з педагогічними працівниками, активом бібліотеки;
  • робота з батьками, анкетування, опитування;
  • формування книжкового фонду бібліотеки, робота з фондом підручників.
  • Шкільна бібліотека є важливим інформаційно – методичним центром по забезпеченню навчально – виховного процесу. Робота бібліотеки надзвичайно багатогранна, це, перш за все, методично – інформаційний центр, де учні та вчителі знайомляться з новими напрямами виховного та навчального процесу. Вона впроваджує різноманітні форми роботи, а саме: книговидачу, відкритий доступ до фондів, тематичний підбір літератури для класних годин, педрад, шкільних свят.
  • Уся робота спрямована на:
  • бібліотечно-інформаційне обслуговування користувачів у забезпеченні всіх напрямів навчально-виховного процесу в засвоєнні як програмних, так і позапрограмових вимог, у самоосвіті;
  • уведення в роботу бібліотеки новітніх технологій;
  • формування в учнів умінь та навичок бібліотечного користувача;
  • усебічне сприяння підвищенню фахової, педагогічної майстерності вчителів, вихователів, батьків шляхом популяризації педагогічної літератури і надання інформації про неї;
  • виховання в учнів інформаційної культури - сталого прагнення до пошуку інформації, свідомого добору джерел, навичок систематизації та особистої оцінки;
  • координація діяльності бібліотеки з громадськими організаціями.


Основне завдання бібліотеки і бібліотекаря – навчити дитину любити книгу, навчити учнів - читачів користуватися бібліотекою, її фондами довідково – бібліографічним апаратом, володіти навичками самостійного вибору книг для читання, користуватися книжковими виставками, рекомендаційними списками, тематичними папками.

Немає коментарів:

Дописати коментар

  Міжнародний день дитячої книги. Щороку 2 квітня у світі відзначають Міжнародний день дитячої книги. Саме цього дня народився славетний да...