четвер, 19 грудня 2024 р.

 

Магія Різдвяних та Новорічних свят у бібліотеці

Post-img

Цього року з наближенням Різдва та Нового року наша бібліотека знову відкрила свої двері для всіх поціновувачів українських народних звичаїв та традицій, організувавши різдвяні читання, бесіди про різдвяні свята, огляди літератури. Учні 3-А класу разом зі своєю вчителькою Панчук О.Г. щиро і душевно колядували для учнів початкової школи. З учнями 3-Б класу ми говорили про звичаї та традиції святкування Різдва в Україні, про головні атрибути свята, зокрема про Дідух, про 12 страв, які готують на святвечір. Діти ділилися традиціями, які живуть в їхніх родинах. Особливо всіх потішив обряд , згідно якого діти залазили під стіл і кудахкали та квоктали для того, щоб гарно неслися кури і виводили курчат. Це було пізнавально і весело!

понеділок, 9 грудня 2024 р.

 

Національний тиждень дитячого читання

           «Світло історій»

Post-img

З 2 по 8 грудня проходив Національний тиждень дитячого читання під гаслом «Світло історій». Метою тижня було нагадати дітям про те, як читання може зігріти душу навіть у найтемніші дні. Це чудова нагода об’єднатися навколо дитячого та сімейного читання, повернутися до улюблених з дитинства книжок і поділитися теплом історій із близькими. Наші читачі активно долучилися до заходів, які проходили в бібліотеці протягом тижня. Здобувачі освіти 3-Б класу завітали до бібліотеки на Круглий стіл “Як народжується аудіоказка”, записали свої аудіоказки , а ще створили свої комікси та подарували їх у бібліотеку; учні 3-А класу згадали казки, які полюбляють з дитинства і інсценізували казку “Ріпка” на новий лад. Дуже зацікавили наших читачів книжкові виставки «Найновіше і найцікавіше» та «Жива книга». Книги на цих полицях не залежуються. Для учнів 5-7 класів та для вчителів проведено огляд літератури “На допомогу шкільній програмі”. Світлом без світла, теплом і затишком наповнилася бібліотека в день святого Миколая. Книги, які були представлені на книжковій виставці «Зима крокує, свята дарує», розповіли дітям про чудеса і святкові пригоди, які трапляються від Миколая до Різдва. А учні 6-Г класу запросили молодших читачів поринути у казковий світ святого Миколая і створили атмосферу тепла і радості під час вистави «Святий Миколай, до нас завітай». Протягом тижня наші читачі обмінювалися своїми враженнями про прочитані книги, писали відгуки. Завітали до нас наші талановиті, винахідливі та креативні читачі з 5-Б класу. Вчитель української літератури Соломонюк С.П. на своїх уроках надихнула їх на творчість. Діти створили свої казочки та історії, оформили книжечки власними ілюстраціями і презентували їх в нашій бібліотеці. Ми вражені розмаїттям тем і жанрів! І дуже важливо те, що всі вони добрі, світлі, повчальні й зі щасливим кінцем. Добро і світло завжди перемагає зло і темряву. Дякуємо нашим талановитим п‘ятикласникам і впевнені, що серед них є майбутні знамениті письменники!
Наша бібліотека – це справжній центр літературного життя, де кожен день дарує нові емоції та враження. Читачі знаходять тут місце для душевного спокою і радості, відчуваючи, як книги здатні об’єднувати, надихати і дарувати справжню магію кожного дня. «Світло історій» стало тими променями, які наповнювали бібліотеку теплом, створюючи атмосферу, що дарувала незабутні миті та нові знайомства з улюбленими творами.
Дякуємо всім, хто долучився до проведення заходів і бажаємо юним книголюбам нових відкриттів у світі літератури!

Національний тиждень читання 2024https://youtu.be/pVr2wfhlfhw

 

7 грудня – Всесвітній день української хустки

Post-img

Цей день символізує не лише традиції та культуру нашого народу, а й жіночу мудрість, силу та красу. Хустка — це не просто аксесуар, це частина нашої історії, яка передається з покоління в покоління. У нашій бібліотеці систематично практикуються різні заходи з метою відродження національних традицій та вшанування українських народних символів, адже це один із важливих напрямків нашої роботи. У фондах бібліотеки є чимало книг з культури побуту українців, звичаїв і традицій нашого народу. До свята оформлено книжкову виставку «Берегиня вроди – хустка» та фотозону. З учнями 5-Б класу (класний керівник Соломонюк С.П.) проведено народознавчу годину “Українська хустка – роду берегиня”, а з учнями 5-В класу (класний керівник Бондарюк Л.А.) – етнографічну годину «Колоритні хустини з бабусиної скрині». Під час заходів присутні дізналися цікаві факти з історії української хустки, її значення в українській культурі та використання в побуті, статусність цього надважливого елементу одягу української жінки. Діти залюбки читали вірші прислів‘я та приказки з даної тематики. Вшанували українську хустку та спробували різні способи пов‘язування хустки і дівчатка та хлопчики з 3-Б класу (класний керівник Єклема Н.Л.)
Шануймо наші звичаї та традиції!

https://youtube.com/shorts/iZDcGV3qjHU?feature=share

                

 

Партнерська співпраця між учителями та бібліотекарем в умовах 

     Нової української школи

Post-img

Партнерська співпраця між учителями та бібліотекарем в умовах Нової української школи є дуже важливою для успішного навчання та розвитку. Така взаємодія значно покращує освітній процес та стимулює інтерес здобувачів освіти до читання. То ж ми практикуємо проведення різноманітних спільних заходів. На уроках з предмету «Я досліджую світ» третьокласники розпочали вивчати тему здоров’я. Вони розглядали питання, що таке здоров’я, здоровий спосіб життя, як звички впливають на здоров’я людини, на тривалість життя. Як люди можуть допомогти своєму організму залишатися завжди бадьорим і здоровим. Для того щоб діти більш заглибилися в цю тему 3-А клас провів інсценізацію казки ” Ріпка” за мотивами української народної казки “Ріпка” і показав її паралельним класам, які теж вивчають цю тему. Ця казка показала дітям вплив на організм людини шкідливих і корисних звичок. Казка “Ріпка” була представлена з метою виховання у підростаючого покоління бажання вести здоровий спосіб життя і берегти своє здоров’я.

Казка “Ріпка” (3-А клас)https://youtu.be/ZuxDlAHWdPU

пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

 

День Святого Миколая: Чудеса навіть без світла!

Post-img

6 грудня ми відзначили одне з найулюбленіших свят дітвори — День Святого Миколая! Незважаючи на відсутність світла, наші талановиті та завзяті артисти з 6-Г класу під керівництвом класного керівника Литовченко М.В. влаштували справжнє свято для учнів початкової школи.
Вони підготували захоплюючу виставу, в якій розповіли про доброту, щедрість і чудеса святого Миколая. Діти зуміли створити атмосферу тепла і радості, навіть коли навколо панувала темрява. Глядачі були вражені їхньою кмітливістю та креативністю! Вистава стала не лише розвагою, але й нагадуванням про те, що справжнє свято — це не лише про подарунки, а й про добрі справи та вміння підтримувати один одного у складні часи. Дякуємо всім, хто долучився до підготовки та проведення цього чудового заходу! Нехай дух святого Миколая завжди живе в наших серцях!
#ДеньСвятогоМиколая #Добро #Діти #Творчість#      https://youtu.be/vs8yOimWigM

        

середа, 4 грудня 2024 р.

 

               Круглий стіл

 “Як народжується аудіоказка”

Post-img

У сучасному світі, де технології займають важливе місце в житті дітей, створення аудіоказок стає все більш популярним. Це не лише цікавий спосіб провести час, але й чудова можливість розвивати творчі навички та уяву. Наші талановиті третьокласники разом зі своїми невтомними наставницями Єклемою Н.Л. та Шейгас В.О. провели круглий стіл “Як народжується аудіоказка”, під час якого обговорили як крок за кроком створити власну аудіоказку та поділилися своїми враженнями та емоціями, які вони відчували під час запису своїх аудіоказок. Діти створили аудіозаписи казок неймовірної казкарки Лілії Гудзь.
Отже, створення аудіоказки — це не лише цікаве заняття, але й спосіб розвивати креативність та навички мовлення. Не бійтеся експериментувати та втілювати свої ідеї в життя! Ваші слухачі неодмінно оцінять ваш творчий підхід.
Бажаємо успіху та натхнення!
Прослухати аудіоказки, створені третьокласниками можна за посиланнями:

Хоробре слоненя https://youtu.be/VfxI3p2Ueo0

Черевички для лисички https://youtu.be/ryodY0rS884

Жадібні мишки  https://youtu.be/d5ziRsuZFUw

Чому ведмедик смокче лапуhttps://youtu.be/b72QYlwcGF0

  

  Міжнародний день дитячої книги. Щороку 2 квітня у світі відзначають Міжнародний день дитячої книги. Саме цього дня народився славетний да...